KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 15549381
nr 1554 9381
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Teckning, "Månsken". Signerad. Bildmått: 17x9 cm, yttermått inklusive ram: 27x21 cm
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:19:41
7/8 11:29:27
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark